İptal & İade İşlemleri

 

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

 

İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım” “Siparişler” sekmesinden kontrol etmelisiniz: Eğer siparişiniz “Sipariş Hazırlanıyor ” ya da “Kargoya Verildi” statüsünde değilse şu aşamaları izleyerek siparişinizi iptal edebilirsiniz:

         1. YeniAmbar.com ana sayfasının altında yer alan “İletişim” linkini seçin.

         2. Ad & soyad ve iletişim bilgisi alanlarını doldurun.

         3. “Mesajınız” alanına sipariş numaranızı, iptal etmek istediğiniz ürünün kodunu ve iptal edeceğiniz ürünün adetini içeren bir metin yazarak gönder linkini tıklayın.

Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleşecek ve konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır. Siz de “Siparişler” bölümünden “İptal Edilenler” sekmesinden sipariş durumunuzu kontrol edebilirsiniz. “Hesabım” sekmesinde siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. Fakat siparişinizin size ulaşmasıyla birlikte ürünü “Karşı Ödemeli” olarak iade edebilirsiniz. İptal edilen siparişlerinizde kullanmış olduğunuz indirim kuponları, siparişinizin iptalinin onaylanmasının ardından hesabınıza tekrar yüklenecektir.

 

Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

 

İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizin size ulaştığı tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde, aşağıdaki adımları takip ederek iade edebilirsiniz:

YeniAmbar.com ana sayfasının altında yer alan “İletişim” linkini seçin.

Bu alandaki isim ve iletişim bilgisi alanlarını doldurtuktan sonra, Boş mesaj alanına;

         1. Sipariş numaranızı,

         2. İade edeceğiniz ürün adedini,

         3. İade edeceğiniz ürünün kodunu,

         4. Siparişinizi iade etme sebebinizi, içeren bir metin yazarak gönder linkini tıklayın.

Satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.

Siparişiniz ile birlikte gelen 2 adet faturadan arka yüzünde iade formu bulunan nüshayı eksiksiz doldurarak, Yurtiçi Kargo (444 99 99) ile aşağıdaki adrese “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz.

 

 

İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, iade süreci başlatılır. İade ürün bedeli, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 5 gün içinde ürünün iade tutarı tarafımızdan bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de ürün bedeli “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve YeniAmbar.com’un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

 

Satın aldığım ürün kusurlu ise ne yapmam gerekiyor?

 

Satın aldığınız ürünün kusurlu çıkması halinde, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Şikayetiniz tedarikçi firmalara iletilerek inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

 

İade kapsamı dışındaki ürünler nelerdir?

 

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

 

İade etme süresi kaç gündür?

 

Tüketici Kanunu’nda yer alan ‘Sebep Göstermeden Cayma Hakkı’ sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 7 iş gününü içermektedir. Üründeki herhangi bir kusurdan kaynaklanan iadelerde ise bu süre 30 gündür.

 

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

 

İade talebiyle YeniAmbar.com’a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Bunun için iade esnasında anlaşmalı kargo şirketimize ürünü “Karşı Ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir.

 

Satın aldığım ürünü iade ettim, indirim kuponum iade olur mu?

 

İade edilen siparişlerinizde kullanmış olduğunuz indirim kuponlarınız, iadenizin bize ulaşmasından ve onaylanmasının ardından hesabınıza tekrar yüklenecektir.

 

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor?

 

İade ürün bedelleriniz iadenizin bize ulaşmasından ve onaylanmasının ardından 5 gün içinde bankanıza aktarılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de, ürün bedeli “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve YeniAmbar.com’un bankanızın süreçlerine müdahale etme hakkı yoktur.