Biotama Ardıç Yağı

Bu ürünü ilk yorumlayan siz olun

Stokta var

19,90 ₺

Hızlı Gözat

Çoğu kişinin öncesinde adını dahi pek duymadığı, ama uygulayıp farkını gördükten sonra vazgeçilmezi olan ardıç yağının faydaları hafife alınacak gibi değil. İlgili rahatsızlığın geçmesinde büyük etki gösteren ardıç yağı kısa sürede kullanan herkes için bir şifa kaynağı oldu. Bu mucizevi yağdan sizde memnun kalacaksınız.

ARDIÇ YAĞININ FAYDALARI:
-Şeker hastalığı bulunanlar mutlaka denemelidir. Pankreas için oldukça faydalı olan ardıç yağı, kandaki şeker miktarını düşürmede etki gösterebilmektedir. Genel bir iyileşme fark edeceksiniz. -Selülit problem olmasın! Uygulanması gereken bölgeye düzenli masajlar yaparak sürdüğünüzde farkı göreceksiniz.
-Sinüzit özellikle de kış aylarının zor bir hastalığıdır. Buna karşılık ardıç yağı, burundan kullanıldığında tıkalı burnun açılmasına yardımcı oalcaktır. Sinüslerin boşalmasına yardımcı olur ve iltihap sökücü olarak kullanılabilir. Sinüslerin boşalmasıyla baş ağrıları da sona erer.
-Kandaki birçok zehirli maddeyi dışarı attığı görülmüştür. Kan yoluyla bulaşan hastalıkları engellemede yardımcıdır, kansızlığa iyi gelir.
-Romatizma, gut ve artrit gibi hastalıklarda vücuttaki fazla suyu dışarı atma özelliği olduğu için rahatlamaya sebep olur. Kas ve eklem ağrılarını yatıştırmada ve hareket kabiliyetini arttırmada kullanılabilir. Ardıç yağıyla yapılan masajlar çarpma, burkulma ve ezilme gibi durumlarda da etkilidir.
-Öksürük, anjin, bronşit ve boğaz iltihabında ardıç yağı çok kısa sürede büyük etkisini gösterir. İnatçı öksürükler için kaynayan suya birkaç damla ardıç yağı katarak buhar teneffüsü uygulanırsa sonuç alınacaktır.
-Cilt hastalıklarına da iyi gelecektir. Kaşıntı, egzama, mantar, sedef ve benzeri hastalıklar için kesinlikle denenmeli.
-İdrar söktürücü olarak ardıç yağı kullanılabilir. Vücutta ki birikmiş suyu atma özelliği bulunuyor.
-Hazımsızlık problemine karşı etkili bir çözüm olmaktadır. Sindirimi uyarır, hazmı kolaylaştırır. Midesinde sürekli şişlik ve dolgunluk hissedenlere ardıç yağı çok faydalı olacaktır.
-Mesane ve idrar yolları enfeksiyonunda iltihap sökücü rol oynar. İdrar yollarının temizlenmesine yardımcı olur.
-Adet sancılarının dinmesine ve rahimdeki iltihapların temizlenmesine yardımcı olur.

ARDIÇ YAĞI NASIL KULLANILIR?
-Dahilen: Kesme şeker üzerine 5-6 damla ardıç yağı damlatılır, dil üzerine konularak yavaş yavaş emilir. Ya da aynı miktardaki ardıç yağı az bir su üzerine damlatılarak içilir. ( günde 3 defa)
-Haricen: Romatizma ve benzeri hastalıklarda, ağrıyan yerlere zeytinyağıyla 1/10 oranında karıştırılarak elde edilen karışım, ilgili bölgeye sürülerek masaj yapılır. Cilt hastalıklarında ve selülitte ise doğrudan kullanılır.
-Burun Yoluyla: 2 küçük pamuğa 4-5 damla damlatılır ve 2 burun deliğine konulur. Nefes alırken pamuktan süzülen hava 15-20 dakika teneffüs edilir. Günde bir veya iki defa yapılabilir.

ARDIÇ YAĞINI KULLANIRKEN AŞAĞIDAKİ DURUMLARA DİKKAT EDİNİZ!
-Ardıç yağı böbrek hastalarında ve hamilelerde kullanılmaz.
-Çocuklarınız için kullanacaksanız dozajına dikkat ediniz ve uzun süre kullanmayınız.
-Ardıç yağını uzun süreli kullanmayınız. 4-6 haftalık bir kullanımdan sonra mutlaka birkaç hafta ara vermeniz gerekiyor.
-Dahilen alımlarda kesinlikle belirtilen miktarın üzerine çıkılmaz. Haricen kullanımlarda ise süre ve doz kısıtlaması söz konusu değil.

Etiketleri ayırmak için boşluk kullanınız. Deyim tipindeki etiketler için tekli tırnak (') kullanınız.

Yorumlar

Kendi Yorumunuzu Yazın